Skip links

Posty sprzedażowe na Instagram – tagowanie produktów

Instagram już od dłuższego czasu uważany jest przez firmy jako znaczący kanał sprzedażowy w mediach społecznościowych. Jedynym utrudnieniem, była niemożność tworzenia postów z klikalnymi adresami, prowadzącymi do danego produktu. Fakt ten sprawiał, że obserwującego nas użytkownika, trudniej było przekształcić w klienta.

Kilka miesięcy temu, sytuacja uległa zmianie. Instagram wprowadził możliwość tagowania produktów w postach, co pozwala na przekierowanie użytkownika bezpośrednio na stronę produktu. Funkcjonalność jest dostępna również w Polsce, o czym wiele firm obecnych na Instagramie nie zdaje sobie sprawy

Wstępnie, funkcja była dostępna tylko w Ameryce, gdzie marki, które zaczęły wykorzystywać nową funkcjonalność, odnotowały znaczny wzrost ruchu na swoich stronach oraz współczynnika konwersji. Niektórzy właściciele marek, twierdzą, że ruch wzrósł o niemal 44%, a za zwiększenie sprzedaży, odpowiedzialna jest możliwość przekierowania użytkownika do strony określonego produktu, bezpośrednio z opublikowanego materiału.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że niektóre firmy w ogóle nie wiedzą, iż istnieje taka możliwość, a jeśli już wiedzą – mają problem z poprawną konfiguracją.
Należy pamiętać, iż integracja e-commerce z Instagramem, jest nadal w fazie początkowej i wszystkie konta, które chcą uruchomić taką usługę, są ręcznie weryfikowane pod kątem profili i dodanych produktów.

Funkcja, z pewnością jest w stanie zwiększyć Twoją sprzedaż, natomiast nie da się jej skonfigurować na nowym koncie np. z trzema obserwatorami. Aby uzyskać możliwość tagowania produktów, Twoje konto musi sprzedawać towary fizyczne, być profilem biznesowym, połączonym z katalogiem produktów na Facebook. Weryfikacja konta odbywa się przez pracownika portalu, który może zaakceptować wasz udział lub analogicznie go odrzucić.

Instrukcję włączenia funkcji zakupów na Instagramie, znajdziesz TUTAJ.

Przykład takich postów, możecie zobaczyć na profilu użytkownik @shopbop (wizyta powinna odbyć się za pomocą aplikacji Instagram).

Zapraszam do zapoznana się z naszą ofertą związaną z prowadzeniem profili w portalu Instagram. Więcej informacji po kliknięciu TUTAJ

Leave a comment